News‎ > ‎News články‎ > ‎

Výsledky soutěže o nejlepší logo projektu Comenius

přidáno: 20. 1. 2011 4:53, autor: Marián Klapka

Ve středu 12.1.2011 byly studentkám SOŠPg předány ceny za 2.kategorii ve výtvarné soutěži  O nejlepší logo projektu Comenius „Building Future Through Culture“.

 („Utváření budoucnosti pomocí kultury“).

 Této soutěže se zúčastnily vybrané studentky 3.A a 2.A, v první kategorii byli osloveni mladší studenti naší školy- členové anglického klubu.

Mezi opravdu zajímavými pracemi Elišky Štěpové, Radky Tauchmanové, Heleny Tataiové 

a Míši Čeřovské komisi tří hodnotících „sudiček“ nejvíce zaujal návrh právě Míši. Je složený z vlajek zúčastněných zemí, které se dají variabilně přeskupovat. Do budoucna tak vytváří možnost použít zmíněnou skládačku tvořivě a zároveň zachovat nezaměnitelnost tohoto originálního loga. Autorka vytvořila již nyní cca. 5 variant

 Na tomto projektu společně pracují školy z Litvy, Slovinska, Španělska, Turecka a České republiky již od září 2010. Cílem projektu je seznámit ostatní zúčastněné s kulturním dědictvím daných zemí, společně je poznávat a sdílet, navázat mezinárodní vztahy i osobní přátelství.

Projekt je plánován zhruba na dva roky a zahrnuje několik témat, jako jsou významné dny, lidová hudba a tanec, místní hudební nástroje, tradiční pokrmy, lidová řemesla, národní pověsti, pohádky i rčení, místní kroje a oblečení.

Každá partnerská škola projektu zašle nejlepší návrh loga komisi, složené z učitelů zúčastněných zemí. Ta vybere z konečných pěti návrhů absolutního vítěze. Myslím, že o projektu ještě uslyšíme….. 

Comments